Uczennice: Urszula Rogowska, Patrycja Furgała, Dominika Świrad, Magdalena Rogowska oraz Emilia Mirga wzięły udział w XXIX Konkursie Recytatorskim wierszy Josepha von Eichendorffa. Patrycja Furgała zdobyła za swoją recytację wyróżnienie.

W piątek 11 marca odbyły się eliminacje gminne konkursu recytatorskiego wierszy w języku niemieckim "Młodzież recytuje poezję".

W kategorii klas IV-VI wystąpili, zajmując następujące lokaty:

V miejsce Dominika Świrad

Uczniowie z trzech pierwszych miejsc wystąpią w eliminacjach rejonowych.

Gminny Konkurs Pożarniczy „Młodzież zapobiega pożarom”

25.03.2022 r. odbył się Gminny Konkurs Pożarniczy „Młodzież zapobiega pożarom”

Naszą szkołę reprezentowaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych, klasy I-IV i V-VIII po 5 uczniów w każdej grupie.

Do dalszego etapu, czyli konkursu powiatowego zakwalifikowali się:

Maja Maciuch – II miejsce i Magdalena Purzycka – III miejsce w pierwszej kategorii.

Mateusz Synowczyński - II miejsce i Maja Bienek – III miejsce w drugiej kategorii.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wysoką wiedzą z zakresu działań przeciwpożarowych.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej- etap powiatowy

Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą, zdobywając wysokie lokaty. Uczennica klasy lV Maja Maciuch zdobyła ll miejsce i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego!

Sukces Mai podczas turnieju wiedzy pożarniczej

W piątek 20 maja 2022 roku na Górze św. Anny przeprowadzono Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczennica klasy IV naszej szkoły Maja Maciuch zajęła III miejsce rywalizując z 24 uczestnikami w swojej grupie wiekowej.

Uczestnicy, będący zwycięzcami w poszczególnych powiatach województwa opolskiego, mieli do rozwiązania test pisemny złożony z 40 pytań, Maja na tym etapie zajęła 2 miejsce. Następnie najlepsi zakwalifikowani zostali do finału, gdzie przed jury udzielali odpowiedzi ustnej. Ostatecznie Maja zajęła III miejsce.

Gratulujemy sukcesu!

Przy okazji konkursu uczestnicy zwiedzili Muzeum Czynu Powstańczego oraz Krajowy Geopark „Góra św. Anny”.